Arizona Valisi Blockchain yasasını onayladı

PAYKASA Arizona Valisi Blockchain yasasını onayladı

Arizona Valisi tarafından onaylanan yeni yasa, ABD’nin güneybatısında yer alan eyalette iş yapan şirketlerin veriyi Blockchain üzerinde tutmasına ve paylaşmasına izin veriyor.Aktif ve güvenilir paykasa kartlarını güvenle alabilirsiniz.

İlk olarak Arizona Eyalet Temsilcisi Jeff Weninger tarafından sunulan yasa, Blockchain teknolojisini kullanan sistemlerde verinin kaydedilmesi ve tutulması konusunda yeni düzenlemeler getiriyor. Arizona Temsilciler Meclisi’nin çoğunluk oyuyla geçen yasa, CoinDesk haberine göre vali Doug Ducey tarafından 3 Nisan tarihinde onaylanarak yürürlüğe girdi. ABD genelinde Blockchain uygulamalarına ilginin arttığı bir dönemde hayata geçirilen bu yasa kapsamında, şirketler Blockchain altyapısına sahip sistemler üzerinde verilerini tutabilecek ve birbiriyle paylaşım yapabilecekler. Arizona yaklaşık bir yıl önce de Blockchain üzerinde kaydedilmiş imzaları ve akıllı sözleşmeleri resmi evrak olarak kabul etmeye başlamıştı.Paykasa kartları çok hızlı ve güvenlidir.

Arizona’nın Blockchain için attığı ilk adım

değil Arizona Valisi Doug Ducey’in imzasını taşıyan bir önceki yasa, akıllı sözleşmeleri ve Blockchain tabanlı imzaları yasal elektronik evraklar olarak kabul etmişti. Böylelikle bireyler de sözleşme ve kayıtları Blockchain üzerinde tutabilir hale gelmişti.Paykasa kartlarını hızlıca kullanarak ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Blockchain üzerinde ticari hisselerin tutulması için yasal düzenlemeleri yapan ilk ABD eyaleti ise 2017 yılında çıkardığı yasayla Delaware olmuştu. Yine geçtiğimiz yıl, New York eyaleti veri depolama amaçlı Blockchain uygulamalarını değerlendiren dört ayrı kanunu duyurmuştu. 2018 yılı başlarında Nebraska eyaletinde onaya sunulan bir başka yasa, yürülüğe girmesi hâlinde akıllı sözleşmelerin ve evrakların Blockchain üzerinde tutulmasına olanak tanıyacak.Paykasa kartları çok özeldir.

Kaynak: FinTech İstanbul

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir