Kredi Kartsız E-Ticaret Alışverişi

Kredi Kartsız E-Ticaret Alışverişi

İnternetten alışveriş yapmaya güvenmiyorum. Ya internet siteleri beni dolandırırsa? Peki ya paramı kaybedersem? Satın almak istediğim ürüne ulaşamazsam? Bu soruları artık kafanızdan silin! İnternetten alışveriş yapmak artık eskisi kadar sorunlu bir durumda değil. Son yıllarda çeşitli yasal düzenlemelerle de beraber internetten alışveriş yapmaya güven gün geçtikçe artıyor.

Peki ya kredi kartı bilgilerim çalınırsa? Hayır, hayır! Kişisel kredi kartınızı kullanmak zorunda değilsiniz. Evet, bu doğru! Kişisel kredi kartınızı kullanmadan da e-ticaret yöntemiyle istediğiniz herhangi bir şeyi satın alabilmek mümkün. Tabi ki teknolojinin gelişmesiyle artık hayatta her şey olabiliyor. Peki ya nasıl diye sorduğunuzu duyar gibiyiz.  İşte burada devreye mükemmel paykasa sistemi giriyor.

Neden Kredi Kartı Yerine Paykasa Tercih Edeyim?

Kredi kartı yerine kullanılabilen paykasa sistemini açıklamaya çalışalım. Paykasa; İngiltere’de ortaya çıkan ve burada üretilen bir sistemdir.

Görünüş itibariyle hemen hemen hepimizde olan kredi kartı ya da banka kartlarına benzer.

Somut olarak aynı dikdörtgen, kalın kart görüntüsüne sahiptir.

Üzerinde diğer kartlar gibi on altı haneli bir numara yazar. Fakat bu numaralandırmada yalnızca sayı kullanılmaz. Harfler de sayıların yanında yerini alır.

Paykasa ile kredi kartı karşılaştırmasında; paykasada da tıpkı kredi kartları gibi bir güvenlik kodu yer alır. Bu şekilde güvenilirliği gösterilmiş de olur.

Paykasada da kredi kartları gibi üzerinde kullanan kişinin isim ve soy ismi yazılıdır. Böylelikle tamamen kişisel olduğu belli edilir.

Paykasa ile zaman kazanılır, kredi kartı almak ve banka işlemleriyle uğraşmak gibi vakit kayıplarına gerek olmaz.

Kredi kartında bir limit vardır ve o limite ulaşana dek kartı kullanabilirsiniz. Peki ya paykasa öyle mi? İster 5 TL, bakiye yüklemesi yap ister 50, istersen de 500! Paykasada ne kadar bakiye yüklerseniz o tutar kadar harcama yapabilirsiniz. Böylelikle fazla ve gereksiz alışveriş yapmaktan kurtulabilirsiniz. Bu da size avantaj sağlayan özelliklerden biridir.

Paykasa şahsa özel olarak açılan bir sistem değildir. Bu da kartın ne kadar avantajlı olduğunu gösteren maddelerden biridir.

Paykasa Nedir, Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Paykasa tamamen kişiseldir ve verilerin korunması konusunda son derece güvenilirdir. Sadece bir kişiye özeldir. En çok tercih edilme sebebi de zaten budur. Kredi kartlarında oluşan ve can sıkan faizden haberi olmayan ve bu durumdan dert yanmayan yoktur. İşte size paykasa kullanmak için harika bir haber daha! Paykasa da faiz diye bir şey kesinlikle yok! Ödemelerinizi yaparken sadece harcadığınız kadar ödeme yapacaksınız. Kesinlikle fazladan gelen bir faiz ödemesi mümkün olmayacak. İşte bu konuda paykasanın sizi tavladığını görür gibiyim. Tabi ya kim faizsiz sisteme balıklama dalmak istemez ki? Elbette ki hiç kimse!

İyi de paykasayı nerelerde kullanabileceğim? Paykasa e-ticaret ile alışveriş yaptığınız tüm sanal ortamlarda kullanılabilen bir sistemdir. İster oyun satın almak isteyin, ister giyim, ister gıda, isterseniz de elektronik! Artık uzun kredi kartı işlemleri, gereksiz banka aşamalarına son! İşte paykasa ile dilediğiniz sanal satış sitesinden dilediğiniz ürünü alabilirsiniz. Tek yapılması gereken hemen bir paykasa kartını temin etmek. Paykasa ile ilgili bir kart temin ettikten sonra gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Tüm bunlar tamam da paykasayı nasıl kullanacağım diyorsanız sıra açıklamada. Nakit paranızı sanal karta dönüştürmek istediğinizde paykasa sahip olmak için konuyla alakalı bir firmaya ulaşmak yeterli. Ulaştığınız paykasa firması size tüm aşamaları kolaylıkla anlatacak ve paykasa kullanımı için size yardımcı olacaktır. Sizde böylelikle paykasa kullanmanın keyfine varacaksınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir