Kredisiz Kart Paykasa

Kredisiz Kart Paykasa

Her geçen gün bir yenisi ile tanıştığımız online alışveriş kartlarından, güvenli alışveriş sunması ile ayrışan ödeme yöntemidir.
E-ticaretin yaygınlaşması ile daha çok ihtiyaç duyulmaya başlanan alternatif ödeme yöntemlerinden biri olan ön ödemeli kart Paykasa, kişisel bilgiler paylaşılmadan alışveriş yapılmasına imkân tanımaktadır. Bilindiği gibi online alışverişin sunduğu kolaylık ve uygun fiyatlar nedeni ile her geçen gün kullanımı yaygınlaşmaktadır. Bu durum hayatımıza büyük kolaylıklar getirdiği gibi birçok sakıncaları da barındırmaktadır. Kart bilgileri ve kişisel bilgilerin sanal ortamda paylaşılması gerekliliği bu sakıncaların başında gelmektedir. Sanal korsanlar tarafından bu bilgilerin ele geçirilmesi maddi ve manevi birçok zararı beraberinde getirebilmektedir. Bu sakıncaların önüne geçmek için kapıda ödeme seçeneği gibi birçok yöntem kullanılmaya başlanmış ise de bunlar da ekstra masraf anlamına gelmektedir. Bu durum müşterileri ve satıcıları yeni yöntemler aramaya zorlamıştır. İşte Paykasa da bu ihtiyaca binaen üretilmiştir.

Paykasa Kredi Kartı Mıdır?

Hayır, Paykasa kredi kartı değildir. Tek seferlik bir sanal karttır. Belirli tutarlarda üretilerek satılan kartlar, satın alınmak istendiğinde aracı firmalara (güvenilir olmasına dikkat edilmelidir.) başvurularak kart numarası (16 haneden oluşur.), son kullanma tarihi ve güvenlik numarası alınır. Bu sanal kartı alırken kişisel bilgilerin verilmesi gerekmemektedir. Kart bedeli ödendiğinde satın alınan kart tutarı kadar ödeme yapılabilir. Bu haliyle kontorlü hatlar gibi düşülmesi anlaşılmasına yardımcı olacaktır. Nasıl ki telefona yüklenen bakiye kadar konuşma yapılabilir ise aynen öyle de satın alınan kart tutarınca alışveriş yapılmasına imkân tanınır. Bu bilgiler girildiğinde ödeme gerçekleşmiş olur. Buradan da anlaşılacağı üzere Paykasa kredi kartı değil, ön ödemeli bir karttır.

Paykasa Nerelerde Kullanılabilir?

Online ödeme seçeneği olan Paykasa, her geçen gün hızla yaygınlaşmaktadır. Paykasa ile alışveriş yapabilmek için, sitenin ödeme seçenekleri içerisinde Paykasa ile ödeme seçeneği bulunmalıdır. Bu özelliği kullanan site sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu sayede alış veriş siteleri, müşterilerine güvenli ve hızlı ödeme seçeneği sunmuş olmaktadırlar. Giyimden beyaz eşyaya, online film ve oyun satışından albüm ve şarkı satışına kadar hemen her alanda kullanılabilmektedir.
Paykasa Güvenilir Mi?
Yukarıda da anlatıldığı gibi hiçbir banka ve kişisel bilgi talep edilmediği ve yüklenilen tutardan daha fazlası harcanamadığı için Paykasa güvenli ödeme yöntemlerinin başında gelir. Yalnız dikkat edilmesi gereken konu; Paykasa satın alma işlemi gerçekleştirilir iken güvenilir sitelerden işlem yapılmalıdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir