Paykasa ile Güvenli, Rahat Alışveriş

Paykasa ile Güvenli, Rahat Alışveriş

Günlük hayatın vazgeçilmez nesnesi olan para, insanın hayatını idame ettirebilmesi için ihtiyaç duyduğu temel bir gereksinim halini almıştır. Tarih sahnesinde önemi giderek artan para, yeni ödeme yöntemlerinin gelişmesi, yerleşik kavramların zaman aşımına uğraması ve teknolojik yenilikler sonrasında farklı alanlarda, farklı biçimlerde karşımıza çıkar olmuştur. Kimi zaman sanal olarak, kimi zaman elle tutulur bir şekilde. Büründüğü formlar fark etmeksizin değerini arttıran para, kredi kartlarının hayatımıza girmesinden sonra “nakit” kavramıyla olan ilişkisini yitirmiştir. E-ticaret siteleri ve online ödeme sistemleri sayesinde artık sanal şekilde gerçekleşen ticaret, alışveriş gibi uğraşlar herkesin kart sahibi olmasını neredeyse zorunlu kılmıştır. Artık her şey bir tıkla hallolmaktadır.
Yeni çağın getirdiği ödeme yöntemlerinden olan sanal kartlar, Avrupa’da uzun süredir kullanılmaktadır. Sistem Türkiye’de de artık oturmaya başlamıştır. Bir sanal ödeme yapma yöntemi olan Paykasa kartlar, son yıllarda internetten alışveriş yapan hemen herkesin gündemine girmiştir. Basit bir işleyişinin olmasının yanı sıra güvenlik açısından da avantajlar sağlaması, Paykasayı popüler ödeme yöntemlerinden biri haline getirmiştir. Günden güne sayısı artan dolandırıcılık vakalarının ve hackleme olaylarının, Paykasa sayesinde en aza indirgenmesi mümkün gözükmektedir.

Basit Bir Sisteme Sahiptir

Paykasa, ufak farklılıkları dışında kredi kartı sistemiyle benzer çalışmaktadır. Kredi kartında olan borçlanmalar Paykasada görülmemektedir ki en büyük avantajlarından birisi de bu kontrollü alışverişi mümkün kılmasıdır. Çünkü Paykasada miktarı kullanıcı kendisi belirler, kartın içine dilediği kadar para aktarır. Paykasa kart, en kısa tanımıyla sanal bir karttır ve bu kartı edindikten sonra sizin bir kodunuz olur. Bu kod sayesinde alışverişinizi yaparsınız. Kartınızın ayrıca üç haneli bir güvenlik kodu, kredi kartındaki gibi ay ve yılı da bulunur. Bu bilgiler, online alışverişiniz esnasında ödeme yapmanıza yarar. Bunlar haricinde sizden hiçbir kişisel bilgiyi üçüncü kişilerle paylaşmanız istenmez, kartınızın içinde ne kadar varsa tek seferde hepsini veya dilediğiniz kadarını kullanırsınız. Siz numarayı girip ödeme yaptıktan sonra da kartın artık geçerliliği kalmaz. Bu ödeme sistemi sayesinde, online alışverişlerde kredi kartınızın şifresini ve kişisel bilgilerinizi vermek zorunda kalmadan güvenli bir şekilde alışveriş yaparsınız. Ayrıca bir banka ile bilgi paylaşımında bulunma zorunluluğunuz da olmaz. Kullanım kolaylığı ve anlaşılır bir işleme sistemi olan Paykasa kartlar, özellikle güvenli alışveriş yapmayı olanaklı ve basit hale getirdikleri için son yıllarda gerek Avrupa’da gerek ülkemizde revaçtadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir