Paykasa Kart Alırken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paykasa Kart Alırken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son dönemde hızla yayılan güvenli alışveriş kartı Paykasa, satın alınırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususları da barındırmaktadır.
Bilindiği gibi sanal alışverişin risklerini sıfıra indirmek için geliştirilmiş olan Paykasa satın alma ve kullanma aşamaları küçük de olsa bazı riskler barındırmaktadır. Her ne kadar internetten alış verişi en güvenli hale getirmek için kurulmuş olsa da; Anadolu’daki tabiri ile “kul yapısıdır.”, eksiklikleri illa ki vardır. Ancak dikkat edilecek belli başlı konular ile bu riskleri sıfıra indirmek mümkün. Bu sebeple kullanıcılar ve satın alacaklar için bu konuları bir araya toplamaya çalıştık.

Paykasa Kart Satın Alma

Bu işlem artık birçok farklı site üzerinden yapılır hale geldi. Bu sitelerin güvenilirliği en önemli konudur. Çünkü kimi kullanıcılar kart satın alma işlemini kredi kartları ile yapmakta, bu sebeple kredi kartı risklerinden kurtulmaya çalışırken yeni bir riskin kapısını aralamaktadır.
Bazen de hesaba havale veya eft yapmak sureti ile sanal kart satın alınmadan ödeme de yapılabilmektedir. Ödenen tutarın karşılığını alabilmek için ise sitenin güvenilirliği oldukça ehemmiyet arz etmektedir.
Bir de satın alınmak istenen tutarda kartın, satıcı firma stoklarında mevcut olup olmadığı muhakkak surette önceden sorulmalıdır. Çünkü paket halinde üretilen bu kartlardan, istenilen tutara sahip paket mevcut değilken satış işlemi gerçekleşmesi halinde, karta ulaşmak haftalar alabilmektedir.

Paykasa Fiyatları

Yine pek çok firmanın bu ürünü satmaya başlaması ile piyasada birbirinden oldukça farklı fiyatlarda satışlar yapılabilmektedir. En ucuz Paykasa fiyatı ile satın alabilmek için bu siteler dikkatle incelenerek karşılaştırılmalıdır. Tabi burada ucuz diye güvenliği bir kenara bırakmamak gerekecektir.

Paykasa Tutarı

Paykasa ön ödemeli bir karttır. Dolayısıyla içindeki tutar, ödenen ücret kadardır. Ayrıca bu tutar bittiğinde kolay bir biçimde yeni bir kart alınabilir. Bu sebeple İhtiyaç oranında tutara sahip paketler tercih edilmeli, gerekirse daha sonra yeniden alınmalıdır. Bu sayede gereksiz harcamaların önüne geçileceği gibi, bir şekilde üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, yüksek tutarlar kaybedilmemiş olunacağından zarar minimumda tutulabilecektir.

Paykasa Bozdurma

Paykasa İngiltere merkezli bir kuruluşa aittir. Bu sebeple de yüklemeler genelde Euro üzerinden yapılmaktadır. Kartta kalan tutarların iade edilebilmesi, iade halinde baz alınacak kur gibi konular muhakkak araştırılmalıdır.
Bu hususlara dikkat edilerek işlemlerin gerçekleşmesi halinde, zaten minimum olan Paykasa kart riskleri sıfıra indirilmiş olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir