Paykasa Kart Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Paykasa Kart Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Paykasanın kullanım oranının artması ile beraber, kullanıcıların aklında soru işaretleri oluşmaktadır. Biz de bu yazımızda, aklınıza takılacak olası soruları yazıp cevap vermeye çalıştık.

1-Paykasa Kart nedir?

İnternet ortamında, kredi kartı kullanmadan yapacağınız alışverişlerde kullanabileceğiniz ön ödemeli bir sanal karttır. Güvenliğin oldukça önem kazandığı bu ortamda bilgilerinizi paylaşmadan güvenli alışveriş yapmanıza olanak sağlar.

2.Paykasa güvenli midir?

Evet güvenlidir. Çünkü size özel, tek kullanımlık olan bu kart ile size kısa mesaj veya elektronik posta yoluyla 16 haneli bir pin kodu gönderilir. Kullanımdan sonra bilgileriniz silinir. Böylece banka kartı veya kredi kartı kullanım bilgilerinizi kimseyle paylaşmamış ve güvenli bir işlem gerçekleştirmiş olursunuz. Müşterilerin hesap bilgileri güvence altına alınarak, risk ortadan kaldırılır.

3-Paykasayı nereden alabilirim?

Bu sanal kartı, resmi bayilerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Burada dikkat edilecek husus, internet ortamında iletişime geçtiğiniz site gerçek bir şirket olmasıdır.

4-Paykasa ile alışverişte yaş sınırı var mıdır?

Evet, vardır. Alıcıların 18 yaşından büyük olması gerekir.

5-Paykasayı nasıl bozdurabilirim?

Paykasa Euro bazlı bir ön ödeme kartıdır. Çeşitli miktarlarda satın alabilirsiniz. Bu 30 Euro da, 200 Euro da olabilir. Paykasayı bozdurmadan önce, satın aldığınız firmanın canlı destek bölümü ile iletişime geçip, günlük kur hakkında fikir sahibi olduktan sonra, bozdurma ve ödeme işlemleriniz online olarak gerçekleştirilir.

6.Paykasa ile ödeme nasıl gerçekleşir?

Bozdurma işleminden sonra, ödeme veya havale yapacağınız hesaba, kart numaranız, güvenlik şifreniz ve son kullanma tarihi bilgileriniz ile ödeme işleminiz yapılır.  Ödemeden size geri kalan para hemen hesaba yatırılarak bakiyenize eklenir.

7.Paykasa kartı ne kadar süre kullanabilirim?

Kartınızın son kullanma tarihi bulunur. Kartınızı 1 yıl süreyle kullanabilirsiniz.

 8-Firmaların canlı destek hattında hangi hizmetler sunulur?

Öncelikle şunu belirtelim, Paykasa Kart ile ilgili işlemleri yedi gün yirmi dört saat, istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri temsilcileri, bu hatta, aklınıza takılan soruları cevaplar. Destek duyduğunuz konularda, size yardımcı olurlar. Problemlerinize çözüm sunarlar. Alım – satım fiyatları, döviz kurları ile ilgili, sizi bilgilendirirler. Kısacası kartı satış öncesi ve sonrası tüm süreçlerde yanınızda olarak, müşteri memnuniyeti sağlarlar.

9.Paykasayı satın aldıktan ne kadar  zaman sonra kullanabilirim?

Paykasa, kredi ve banka kartları gibi, fiziksel bir kart değildir. Online alışverişlerde kullanılan bir ön ödeme kartıdır. Dolayısıyla, elinize posta ile gönderilecek bir kart değildir. Satın alma işleminden sonra, kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

10.Paykasayı kaç kere kullanabilirim?

Paykasa Kart tek kullanımlıktır. İstediğiniz bakiyede sahip olacağınız bu kartları, alışverişlerinizde ve ödeme işlemlerinizde kullanabilirsiniz. Aslında ihtiyacınız kadarını satın alarak, maddi anlamda tasarruf sağlarsınız.

11.Paykasa alışverişte hangi avantajları sağlar.

En büyük avantajı, elbette güvenliktir. Çekincelerinizden arındığınızda daha rahat alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca yeni nesil ödeme alışkanlıklarına uyum sağlamış olursunuz. Zamandan tasarruf edebilir, alışverişe ayıracağınız bütçeyi kendiniz belirlersiniz. Online para yatırma sistemi ile kötü niyetli kişilere karşı, kendinizi koruma altına alabilirsiniz.

12.Paykasayı neden kullanmalıyım?

Paykasa kart, Türkiye’de ve dünyada kullanımı gittikçe artan popüler bir karttır. Alışverişe, internet ortamına yeni bir soluk ve alternatif bir çözüm getirdiği söylenebilir. İşimizi kolaylaştıran bu güvenli yöntemleri kullanmak, bize oldukça fayda sağlayacaktır. Kısa zamanda, çok kolayca yeni hizmet ve ürünlere sahip olabiliriz. Ayrıca, E-ticaret yapan firmalar, oyun ve alışveriş siteleri bu yöntemi kullanarak, daha geniş bir kesime hitap edebilirler. Fark yaratıp öne çıkarak, daha bilinir ve görünür olabilirler.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir