Paykasa Kart Nedir ve Ne İşe Yarar?

Paykasa Kart Nedir ve Ne İşe Yarar?

Paykasa internet ortamında epin olarak adlandırılan, 16 haneli pin kodundan oluşan, daha önceleri çok daha yaygın ön ödemeli kart olarak kullanılan, içerisinde Euro bakiye bulunan ve Türkiye’de kullanıcıların internet sitelerinde ödeme seçenekleri olarak kullanmış oldukları bir karttır. Paykasa kartın kullanım amacı internet ortamında alış veriş yapan kullanıcılara sorunsuz şekilde ödeme seçeneği sunmaktır. Bu kartların içinde mevcut olan bakiyeler özel olarak üretilemediği için standart şekilde  10€, 20€, 50€, 100€, 150€, 250€ olarak satılmaktadırlar. Bu kartların içindeki bakiye bitinceye kadar kullanım yapılabilir ancak bakiye bittikten sonra bu kart tekrar kullanamamaktadır. Yani bu kartlara tekrar bakiye yüklenememekte olup kart tek kullanımlıktır.

Paykasa kartlar, genellikle birçok online oyun ve e-ticaret siteleri tarafından ödeme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Paykasa kartlarda şifreleme yapılırken harf ve rakamlardan yararlanır. Paykasa kartlar, online ödeme yapmak için kullanılan bir nakit ödeme aracıdır. Diğer bir deyişle ise elektronik para hizmetidir. Genel olarak bahsedilecek olursa Paykasa kartlar, kredi kartı olmayan ya da kredi kartı kullanımını tehlikeli bulan kullanıcıların bilgilerini internet ortamında paylaşmasına gerek kalmaksızın kullanmakta olduğu kartlardır. Bu kartların kullanımı çok daha güvenlidir.

Paykasa kartların kullanım süresi bir yıldır. Kart numarasının 3 kere hatalı girilmesi nedeniyle kartın bloke olma durumu olacaktır. Sistem tarafından her kart bloke edilmez ancak çok fazla deneme yapılan kartlar veya güvenlik işlemlerine takılan kartlar bloke edilmektedir. Kart bloke durumları çok nadirde olsa görülmektedir. Paykasa kartlar, bu gibi durumlarla karşılaşılması durumunda canlı hizmet desteği de sağlamaktadır.

Paykasa kartlarını, kullanmak istediğiniz internet sitesi Paykasa sistemine entegre olmuş ise bu sitelerde kullanabilirsiniz. Paykasa kartını kullanmak istediğiniz internet sitesi şirket statüsünde olmak zorundadır. Çünkü Paykasa kart sistemi sadece resmi şirketi olan sitelere entegre edilmektedir. Paykasa kart sisteminin geçerli olduğu sitelerde Paykasa kart logosu bulunmaktadır. Ancak bu logonun mevcut olduğu yerlerde işlem yapmanız mümkün olacaktır.

Paykasa Kartlar Nasıl Alınır?

Öncelikle Paykasa kart bayiliğini yapmakta olan firmaların müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz ve satın almak istediğiniz kartı, bakiyesine göre belirlemeniz gereklidir. Daha sonra karar verdiğiniz bakiyedeki kartın ödemesini günlük döviz kuruna göre havale ya da EFT ile ödemeniz gerekmektedir. Ödenen miktar firma tarafından kontrol edilir, eğer doğru ise firma kartı onaylar. Sonrasında ücreti ödenmiş olan ön ödemeli sanal kartın 16 haneli dijital kodu tarafınıza teslim edilir. Bu sayede kart satın alma işlemi hızlı ve kolay şekilde tamamlanmış olacaktır. Size verilmiş olan 16 haneli dijital pin kodu aracılığı ile Paykasa kartınız oluşarak kullanıma hazır hale gelir. Kullanıma hazır olan kartınız sayesinde gönül rahatlığı ile kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Yapacağınız EFT ve havale işlemleri anlaşmalı bankalardan yapılmaktadır. Pek çok banka kanalı ile ödeme yapmanız mümkün olacaktır. Bu bankalar Paykart bayiliğini yapan firmalara göre farklılık gösterebilmektedir.

Paykasa Kart Kullanımının Avantajları

Paykasa kart kullanımı artık dünyada yaygın hale gelmiştir. Bu sayede internetten alış veriş yapımı artmıştır. Bu sebeple işlerimizin kolaylaştırılması için pek çok çalışma yapılmıştır. Bu çalışmalardan biri ise Paykasa kart sistemidir.

Hangi sitede Paykasa kart kullanımı gerçekleştirilecek ise kart bakiyesi girilmesine gerek kalmaksızın standart olarak satın almış olduğunuz bakiyeyi direk kart numarası girerek hesaba yansıtmanız mümkündür. Kart aracılığı ile işlem yaparken kart numarasının yanlış girilmiş olması yapmakta olduğunuz işlemlerden zarar etmemiş olursunuz. İşlem yapmakta olduğunuz internet sitesinde para birimi Euro dışında olan bir döviz kuruysa, hesabınıza Euro kurunun güncel döviz kuruna göre karşılığı aktarılmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir