Paykasa Kart Satın Almanın Yolları

Paykasa Kart Satın Almanın Yolları

Ödeme yöntemlerinin son derece çeşitlenmesi ile artık günümüzde birçok farklı kart seçeneği ile beraber gereksinimleri gidermek oldukça kolaylaştı. Paykasa kart seçeneği de insanların birçok temel veya alternatif olarak değişen ihtiyaçlarının rahatlıkle ödenmesini sağlamaktadır. Türk müşteriler tarafından da fazlaca ilgi görmeye başlayan ve tercih edilmesi için birçok avantajı bünyesinde barındıran bu kart, her geçen gün daha fazla şekilde yayılmayı sürdürüyor. Kartın sadece 3 haneli olacak şekilde güvenlik kodu, ay ve yıldan ibaret son kullanma tarihi ile beraber 16 haneli kişisel kart numarası sayesinde sadece bu bilgilerin girilmesi ile işlemler tamamlanabilmektedir.
Kartın avantajlı yönlerinden biri olan kolay ödeme kolaylığının yanı sıra kişisel bilgilere dair bir ibaresinin olmaması da bir artı olarak gözükmektedir. İnternet üzerinden yüklenebilen bakiye ile oldukça kolay bir biçimde kullanılabilen kart, avantajlarının yanında dezavantajlar da barındırmaktadır. Herhangi bir internet sitesinde 3D güvenlik sertifika hizmeti olmadan yapılan harcamaların ardından kredi kartlarında olduğu gibi herhangi bir güvenlik şifresi gelmeden ödemelerin tamamlanabilmesi müşterilerin kart bilgilerini gizlemesi açısından önem arz etmektedir.
Güvenlik şifresi olmadan, sadece kart üzerindeki bilgilerin girilmesi ile beraber alışverişlerin tamamlanması ve ödeme işleminin yapılması, bu kartı kullanan bireylerin hiçbir şekilde kart bilgilerini başka kişilere vermemesini zorunlu kılar. Avantajlarının yanı sıra böyle bir eksi değeri de barındıran Paykasa ön ödemeli kart nedeniyle kartın kullanıcıları fazlasıyla dikkatli olmak zorundadır.
Paykasa sanal kart almak ve alışverişlerinin tutarlarını bu yöntem ile ödemek isteyen müşteriler, bu kartların tutarlarını internet üzerinden satan güvenilir bir site ve kuruluş bulmak zorundadır. Bu satışı yapan sitelerin canlı yardım hattı ile iletişime geçmelerinin ardından müşteriler, diledikleri miktarları(stoklarda bulunması şartıyla) ödeme yöntemi olarak kullanabilir. Belirlenen miktarın ödemesi, canlı yardım hattından gelecek banka bilgisi ile beraber mevcut hesaba havale yapmalarının ardından müşterilere verilecek 16 haneli kod, güvenlik kodu ve son kullanım tarihi ile beraber kolaylıkla bu karta sahip olunabilmektedir. Yatırım işleminin ardından tekrar bilgilendirildikten sonra müşteriler, kart bilgilerini alabilmektedir.

Paykasa ile Ödeme Nasıl Yapılmaktadır?

Herhangi bir alışveriş işleminin ardından ödemelerini sahip oldukları Paykasa ödeme yöntemi ile yapmak isteyen kişiler, kartın gerekli bilgilerini ödeme ekranında doğru bir şekilde girmeli ve onayla butonuna tıklayarak alışverişlerini tamamlamalıdır. Bu işlemin ardından çok kolay bir şekilde gerçekleşen işlemler, son yıllarda kart kullanıcılarının memnuniyet seviyesini yükseltmiştir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir