Paykasa Ön Ödemeli Kart Nedir?

Paykasa Ön Ödemeli Kart Nedir?

Paykasa ön ödemeli kart, internet üzerinden kredi kartı veya banka kartı ile alışveriş yapmak istemeyen ya da böyle kartları olmayan kişiler için çıkarılmış bir karttır. Bu açıdan Paykasa Kart,  hem güvenli hem de bilgilerinizi koruyan bir ödeme şeklidir. Paykasa ön ödemeli kart, online olarak güvenli, hızlı bir şekilde nakit kullanım yapmanıza, alışveriş yapmanıza, ödeme yapmanıza ve oyun oynamanıza imkan sağlayan ön ödemeli bir  kart olarak dikkat çekmekte ve her geçen gün giderek yaygın olarak kullanılmaktadır. Paykasa ön ödemeli kart, yeni sürüm ön ödemeli kart; bankaların sağladığı banka kartı veya kredi kartı gibi ödeme olanaklarına sahip olmayanlar için ve var ise bu bilgilerini online internet sitelerinde, sanal ortamda güvenlik açısından kullanmak istemeyenler için icat edilmiş mükemmel bir çözümdür.

Paykasa Ön Ödemeli Kart faydaları nelerdir?

  • Telefon numaralarınız, banka hesap bilgileriniz, ödemelerinizin havale, kredi kartı veya EFT ile yapılmasından kaynaklanan birçok sorun, güvenlik açığı gibi bilgi güvenliğinizi ve maddi birikimini zora sokacak herhangi sıkıntılarla karşılaşılabilir. Ancak bu Paykasa ön ödemeli Kart ile yapılan ödemelerde böyle sorunlarla karşılaşmanız mümkün değildir. Çünkü Paykasa ön ödemeli kart sizin kişisel bilgilerinizİ ve banka bilgilerinizi istemez; bu bilgilere gerek duymaz. Bu bilgileri vermeden bir Paykasa ön ödemeli kart satın alabilirsiniz.
  • Kart aidatı yoktur, yıllık aidat yoktur, gecikme faizi, limit aşım ücreti gibi hiçbir problem ile Paykasa ön ödemeli kart kullanırken kesinlikle karşılaşmazsınız.
  • Paykasa ön ödemeli kart sayesinde ödemeler düzenli olarak yapılır ve almış olduğunuz Paykasa ön ödemeli kart limiti ne kadar ise o kadar harcama yapabilirsiniz. Böylelikle gereksiz borçlanmaların ve harcamaların önüne geçmiş olursunuz.
  • Paykasa Ön Ödemeli Kart ile yapılan harcama veya ödeme gizli kalır. Böylelikle zor durumda kalmaktan kurtulmuş olursunuz. Kredi kartı gibi ekstre sistemi olmadığı için harcama detaylarınız herhangi bir kişinin eline asla geçmez.
  • Herhangi bir şahıs ya da herhangi bir yazılım, uygulama vb. elinizde bulunan kart bilgilerini ele geçirebilir, ancak, elinde bulunan kart bilgilerini kullanamayacağı için, bunların kopyalanması hiç bir anlam ifade etmeyecektir. Bu açıdan Paykasa ön ödemeli kart kullanmak çok mantıklı ve güvenilir olduğu görülmektedir.

 Paykasa Ön Ödemeli Kart Nasıl Alınır?

Sanal kart olarak bilinen Paykasa ön ödemeli kart ile alışveriş son derece kolay bir yöntemdir. Peki bu paykasa ön ödemeli kart nasıl satın alınır? Bunun için internette çok sayıda sanal kart satışı yapan internet siteleri mevcuttur. Araştırıp hangi site en güvenli ise yorumlardan takip ederek istediğiniz internet sitesini kullanarak Paykasa ön ödemeli kart satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir siteye giriş yaptığınızda site içerisinde Paykasa ön ödemeli kart satın al ibaresini göreceksinizdir. Bu seçeneği kullanarak sadece dakikalar içerisinde bir Paykasa şifrenizin olmasını sağlayabilirsiniz. Satın alım işlemi sırasında sizden kişisel bilgileriniz istenir. Bir takım küçük kişisel bilgileri vermeniz Paykasa ön ödemeli kartı satın almanız için gerekli olacaktır. Hangi miktarda ödeme yapmak istiyorsanız ona göre sizden istenilen tutarı yatırmanız istenecektir. Alım işlemi Euro kuru üzerinden yapılır. Örneğin 10 Euro alacaksınız, Euro kuru 6.00 TL civarında ise normalde alacağınız kart tutarı 60 TL yapmaktadır. Ancak site sizden küçük bir komisyon talep etmektedir. 70-75 TL civarında yatırmanız gerekecektir. Bu miktarlar siteden siteye göre değişmektedir ayrıca Euro kuru ile doğrudan ilgilidir. Satın alma işlemi gerçekleştirildiğinde size bir şifre (PIN) verilecektir. Bu şifre 16 haneli olup harcamalarınızı bu şifre ile gerçekleştirebileceksiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir