Paykasa Ön Ödemeli Kart sistemi nasıl işler?

Paykasa Ön Ödemeli Kart sistemi nasıl işler?

Paykasa ön ödemeli kart adından da anlaşılacağı üzere tek kullanımlık ve ön ödeme yapılarak satın alınabilen sanal bir karttır. İnternet kullanımının her geçen gün artması ile birlikte E-Ticaret de bu hızlı büyümeye ortak olmaktadır. Avantajlı fiyat ve indirim fırsatları sunan alışveriş siteleri, Online ya da mobil oyun portalları için zaman zaman alışveriş yapma isteğimiz olsa da acaba kredi kartı bilgilerim, kişisel bilgilerim çalınır mı endişesi ile alışveriş yapmaktan vazgeçiyoruz.

Ama vazgeçmeyin…

Paykasa  ile artık alışverişler çok daha güvenli.  Kartınızda bulunan tutar kadar tek seferlik harcama yapma imkanı veren Paykasa ön ödemeli kart ,16 haneli pin kodu ile birlikte kullanılmakta ve kullanım sonrası pin kodu bloke olmaktadır. Alışveriş yaparken Kişisel bilgileriniz size kalsın. Yüzlerce oyun ve ya alışveriş sitesinde siz alışverişin keyfini çıkarın ödemesini Paykasa Ön Ödemeli kart güvenle yapsın.

İnternet alışverişlerinde kredi kartı bilgilerini vermeyi güvenli bulmadığı için birçok kişi internetten alışveriş yapamamaktadır. Oysa ki Paykasa ile hiçbir kişisel bilgilerinizi vermeden ihtiyacınız olan tutarda Paykasa ön ödemeli kart satın alabilir, alışverişinizi hızlıca yapabilir ve kartınızda tutar kaldıysa kartınızı bozdurarak kalan tutarı geri alabilirsiniz.

10 Euro’dan 500 Euro’ya kadar çeşitli tutarlarda satın alınabilen Paykasa ön ödemeli kart size 16 haneli pin kodu ile birlikte gelir. Ödeme seçenekleri arasında Paykasa ile ödeme seçeneği olan yüzlerce web sitesinde 16 haneli Pin kodunuzu kullanarak alışverişinizi tamamlarsınız. Siz alışverişinizin kargoya teslim edilmesini beklerken Paykasa ön ödemeli kartınızın pin kodu bloke olur. Böylece Paykasa kart bilgilerinizin dahi çalınarak başka yerde kullanılması gibi bir olanak yoktur.

Paykasa Ön Ödemeli kartlar  tüm dünya da Euro üzerinden satılmaktadır. Bu nedenle kart satın alırken ya da alışverişleriniz farklı bir döviz üzerinden ise o anki döviz kuruna göre hesaplama  yapılarak Euro üzerinden kartınızdan düşülmektedir. Paykasa kartınızı bozdurduğunuzda ise kalan Euro tutar o anki döviz kurundan TL’ye çevrilerek size geri ödenecektir.

Paykasa Ön Ödemeli Kart’a Neden Güvenelim?

Paykasa Ön Ödemeli kart ile alışverişlerde kartınıza belirli bir tutar yüklediğiniz için bütçeniz kadar alışveriş yaparak harcamalarınızı kontrol altında tutmayı sağlamaktadır.

Paykasa Ön Ödemeli kart ,Sanal bir kart olması nedeni ile kartınızı kaybetme, kartınızın çalınması gibi bir endişe söz konusu bile olamaz.

Paykasa Ön Ödemeli kart kullanarak kişisel bilgilerinizin, kredi kartı bilgilerinizin çalınması ya da dolandırılma gibi bir endişeniz olmaz.

Paykasa Ön Ödemeli kart satın alırken sizden hiçbir şekilde kişisel bilgi istenmemektedir. Paykasa resmi bayilerinden dilediğiniz tutarda ve miktar da Paykasa Ön Ödemeli kart satın alarak alışverişlerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Özellikle yurtdışı kaynaklı oyun ve ya alışveriş sitelerinde kredi kartı ile alışveriş yapmak güvenli olmayabilir. Çoğu kişi de bu nedenle alışveriş yapmaya çekinmektedir. İşte bu nokta da Paykasa Ön Ödemeli kart ile hiçbir endişe duymadan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Paykasa Ön Ödemeli kart ile size verilen 16 haneli pin kodu tek kullanımlık bir şifredir. Alışveriş esnasında bu şifreyi kullanıp alışverişinizin ödeme işlemini tamamlarsınız. Alışverişinizden sonra pin kodu kendi kendine bloke olacaktır ve tekrar kullanılamayacaktır. Tekrar alışveriş yapabilmek için yeni bir Paykasa Ön Ödemeli kart satın almanız gerekmektedir.

Paykasa ile alacaklarınızı da  tahsil edebilirsiniz. Hatta bir başkasına ödeme olarak Paykasa Ön Ödemeli kart gönderebilirsiniz.

Tek kullanımlık olan Paykasa Ön Ödemeli kart içerisinde bakiyeniz kaldıysa endişe etmeyin. Kart içerisinde kalan bakiyenizi satın aldığınız Paykasa resmi bayisinden bozdurup hesabınıza yatırılmasını talep edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir