Paykasa Sizi Kötü Niyetli İnsanlardan Korur

Paykasa Sizi Kötü Niyetli İnsanlardan Korur

İnternette gezinirken sanal olarak harcama yapmak için kullanılan bir kart olan Paykasa, kredi kartı kullanmayan veya tehlikelerden korktuğu için kullanmayı tercih etmeyen kişiler için ideal bir yöntemdir. Sanal ödeme yönteminde kullanılan kartlar arasında popüler olan Paykasa, alışveriş yapmanızın yanı sıra internette para ödeyerek oyun oynamanıza da yarar. Böylece bankanın verdiği bir kartınız yoksa da online ödeme yapabilirsiniz. Hem de insanları kredi kartı almak zorunda bırakan bir sisteme dahil olmamış olursunuz.

Ön Ödemeli Bir Kart

Ön ödemeli bir kart olarak işleyen Paykasanın on altı haneli bir numarası bulunur ve sizden online alışverişin ödemesini yaparken bu numara istenir. Kartınızın numarası dışında kişisel bilgilerinize, tc kimlik no gibi bilgilere ihtiyaç duyulmaz. Böylelikle güvenli bir alışveriş için bütün önlemler alınmış olur, tehlikelerin dışında kalırsınız. Paykasa kullanarak yine düzenli olarak gerçekleştirmeniz gereken ödemelerinizi de gerçekleştirirsiniz. Kartınız, sizin istediğiniz miktarda parayı içereceği için fuzuli bir masraftan da kaçınmış olursunuz. Ekstre dönemi gibi bir stresin altına da girmezsiniz.

Kontrolsüz Harcamaya Elveda

Paykasanın sağladığı avantajlardan bir diğeri de çocukların oyun oynarken yapabileceği yanlış harcamaların önüne geçmesidir. Özellikle teknoloji ile iç içe yaşadığımız bu çağda çocukların cep telefonları ile fazla vakit geçirdiği ortada. Oyun satın almak için kredi kartı kullanmaları veya sizin kredi kartı bilgilerinizi istemeleri ise bu bilgilerin siber ortamdaki zorbaların eline geçme ihtimalini taşıyor. Ancak içinde sınırlı bir miktarda para bulundurabileceğiniz Paykasa ile boşuna harcama yapmamış olursunuz. Öte yandan alışveriş sitelerinde geçirdiğiniz vakitte sepetinizde biriken ürünler, kredi kartı ile aldığınızda taksit yaptıracağınız için size küçük gelebilir. Ancak biriken harcamalar ay sonunda dev bir borca dönüşebilir. Bu gibi kontrolsüz davranışların da önüne geçen Paykasa, bugün Avrupa’nın dört bir yanında kullanılmakta olan, uluslararası geçerliliğe sahip bir yöntem. Türkiye’de de son dönemde kullanımı artıyor. Online sitelerin hemen hepsinin bu kartı tanıması, müşterilerin güvenli bir şekilde alışveriş yapmalarına olanak tanıyor. Hem markalar müşterilerin huzur içinde alışveriş yapmaları için hizmet veriyor hem de müşteriler internetten ödeme yapacakları için tedirgin olmuyorlar. Kartın sahip olduğu on altı haneli numarayı sisteme girerek, üstündeki son kullanma tarihini sistemle paylaşarak para ödemesini gerçekleştiriyorlar. Paykasa, teknoloji çağında hayatımıza giren ve dijital teknolojiler ile yarın daha farklı biçimlerini de görebileceğimiz bir sanal kart. Haliyle çağı yakalamak gerekiyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir